Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 25 чоловік

Тимчасовий порядок організації освітнього процесу  в період карантину в зв'язку з поширенням короновірусної хвороби

Дата: 25 листопада 2023 о 21:52

Схвалено                                                                                   ЗАТВЕРДЖЕНО:

Педагогічною радою                                                      ДИРЕКТОР ЛІЦЕЮ

Підгайчиківського                                                           Михайлюк С.С.

ліцею

№ 1   від  28.08.2020.                                                                   наказ №__ від 28.08.2020.

Тимчасовий порядок організації освітнього процесу  в період карантину в зв'язку з поширенням короновірусної хвороби (СОVID-19)

1. Загальні положення

1.1. Тимчасовий порядок організації освітнього процесу  в період карантину в зв'язку з поширенням короновірусної хвороби (СОVID-19) у Підгайчиківському ліцеї Коломийської районної ради (далі  Порядок) закріплює норми та правила поведінки працівників закладу,  здобувачів освіти, їхніх батьків або інших законних представників (далі - батьки) щодо організації освітнього процесу, відвідування закладу освіти та перебування в ньому в умовах профілактики розповсюдження коронавірусної хвороби (СОVID-19).

1.2. Порядок розроблено на основі Постанови головного державного санітарного лікаря №50 від 22.08.2020 року «Про затвердження  протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину в зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», листа МОН № 1/9-420 від 05.08.2020 року «Щодо організації роботи закладів загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році» та інших нормативно-правових актів чинного законодавства України та нормативних (локальних) документів.

1.3. Мета Порядку полягає в забезпеченні та  дотриманні   відповідних умов організації освітнього процесу  в період карантину в зв'язку з поширенням короновірусної хвороби (СОVID-19).

2. Підготовка ліцею до  початку  навчального року

1. Завершення до початку  навчального року  ремонтних та профілактичних робіт, здійснення прибирання усіх навчальних приміщень та прилеглої території закладу освіти (дезінфекція поверхонь, перевірка вікон щодо забезпечення наскрізного та кутового провітрювання; відкриття та дезинфікування жалюзійних решіток на отворах вентиляційної системи) (з неприпустимістю залучення здобувачів освіти до проведення вищезазначених заходів).

2.Створення умов для мінімізації ризику інфікування:

2.1.Верхній одяг і взуття учням 1-4 класів зберігати  у  класних кімнатах, учням 5-11 класів на відповідних вішаках у гардеробній кімнаті,  педагогічним  працівникам -  в   учительській,  технічним працівникам – в  кімнаті  для  обслуговуючого персоналу.

2.2. Місця  для зберігання  верхнього  одягу  і  взуття педагогічних працівників  і  обслуговуючого персоналу  знезаражувати  бактерицидною  лампою  згідно  графіка.

2.3.Збільшити  вільний  простір  в навчальних приміщеннях (прибрати  зайві  меблі, устаткування, килими, м’які іграшки тощо).

2.4.У разі виявлення в учасників освітнього процесу симптомів гострого респіраторного захворювання та/або підвищеної температури ізолювати їх  в  кабінеті  музичного мистецтва.

2.5.У  кожному  навчальному  кабінеті,  їдальні,  туалетах обладнати  місце для дезінфекції рук, забезпечити  засоби дезінфекції та контейнери для використаних засобів індивідуального захисту тощо.

2.6.З  метою соціального дистанціювання та уникнення скупчень, спрямованих на мінімізацію контактування з іншими особами, вхід і  вихід з  приміщення ліцею  здійснювати таким  чином:

Вхід  №1 -  5-А, 7-А, 8, 11, 1-А,1-Б, 2, 3-А та 3-Б.

Вхід №2   -  5-Б, 6, 7-Б, 9-Б, 10 та 4.

Вхід №3  -  9-А.

На вході до приміщення закладу організовуються місця для обробки рук антисептичними засобами. Місця для обробки рук позначаються яскравим вказівником про правила та необхідність дезінфекції рук (банер, наклейка, тощо).

2.7.Навчальні заняття розпочинати для  учнів 1-4  класів згідно  графіка №1,  учнів 5-11 класів - № 2.

2.8.Двосторонній рух коридорами, сходами здійснювати відповідно  до  розмітки.

2.9.Закріпити  за класами  навчальні кабінети для мінімізації пересування учнів у приміщеннях закладу освіти, переведення  учнів  у   інші  навчальні  кабінети  мінімізувати.

2.10.Для організації безпечного питного режиму всім  учасникам освітнього процесу користуватися   індивідуальним  посудом.

2.11.Організацію харчування здобувачів загальної середньої освіти здійснювати відповідно до рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину в зв'язку з поширенням короновірусної хвороби (СОVID-19), затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України.

2.12. Провести інструктаж для працівників щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції (COVID-19), дотримання правил респіраторної гігієни та протиепідемічних заходів.

2.13.На території закладу  розмістити контейнери/урни з кришкою для використаних масок з чіткою яскравою відміткою «ВИКОРИСТАНІ МАСКИ ТА РУКАВИЧКИ».

3. Особливості відвідування ліцею

1.Інформувати працівників ліцею,  здобувачів освіти, їхніх батьків про правила організації освітнього процесу, відвідування закладу освіти та перебування в ньому в умовах профілактики розповсюдження коронавірусної хвороби (СОVID-19).

2. Заборонити відвідування  закладу батьками та  іншими сторонніми особами, крім осіб, які супроводжують осіб з інвалідністю.

3.Спілкування педагогічних працівників із батьками  здійснювати переважно дистанційно за допомогою будь-яких засобів зв'язку.

4. Призначити соціального педагога Шпарик Н.П. відповідальним за координацію проведення інформаційних заходів | з профілактики розповсюдження коронавірусної хвороби (СОVID-19), інших респіраторних захворювань.

5.Моніторинг стану здоров'я учнів і працівників  здійснювати медичному працівникові (у разі його відсутності – заступнику з  виховної  роботи).

6. Вчителеві,  який  проводить перший  урок,   проводити опитування щодо самопочуття учнів.У разі виявлення ознак гострої респіраторної хвороби, за відсутності батьків, здобувачі освіти тимчасово ізолюються в спеціально відведеному приміщенні закладу, інформуються батьки (інші законні представники) та приймається узгоджене рішення щодо направлення до закладу охорони здоров'я.

7. Класним  керівникам здійснювати постійну  комунікацію з батьками учнів для з’ясування стану здоров'я учнів.

                            4.Особливості організації освітнього процесу

Відповідно до рекомендацій МОЗ, ВООЗ, медичних організацій інших країн пріоритетом організації освітнього процесу в закладах освіти є дотримання принципів соціального дистанціювання, правил гігієни, використання засобів індивідуального захисту та уникнення масових скупчень осіб.

1.Організація освітнього процесу в ліцеї забезпечується з урахуванням:

1.1.Вимог соціального дистанціювання.

1.2.Регулярного моніторингу та аналізу відвідування занять учнями з метою раннього виявлення збільшення захворюваності та інформування служби громадського здоров'я у випадку різкого збільшення;

1.3.Дотримання нормативів наповнюваності класів та інших вимог законодавства про освіту.

1.4.Запровадження гнучкої структури навчального року, передбачивши можливість внесення змін до термінів проведення канікул, початку та завершення навчальних семестрів, з урахуванням епідеміологічної ситуації.

1.5.Запропонувати батькам учнів, які належать до категорій, яким не рекомендовано перебування в закладах освіти (особам із хронічними легеневими хворобами; особам, які мають розлади імунної системи; особам із захворюванням на цукровий діабет тощо), продовжити навчання за формами здобуття освіти, що максимально відповідають потребам їхнього захисту та безпеки (наприклад, педагогічний патронаж, екстернатна, сімейна (домашня) або дистанційна форми здобуття освіти).

1.6.З метою забезпечення соціальної дистанції під час навчання використовувати великі приміщення (зокрема, актові зали, рекреації, коридори, адаптовані для потреб навчання), за сприятливих погодних умов забезпечувати проведення занять з окремих предметів на відкритому повітрі; проводити навчальні заняття з окремих предметів або в окремі навчальні дні у підгрупах, використовуючи технології змішаного навчання.

1.7.На початку  навчального року  виявити рівень опанування учнями навчального матеріалу, яким учні оволодівали під час карантинних обмежень самостійно або із використанням технологій дистанційного навчання, визначити необхідність організації повторення цього матеріалу, спланувати та організувати систематизацію та узагальнення навчального матеріалу, актуалізацію окремих тем, передбачити визначення диференційованих навчальних завдань з урахуванням рівня засвоєння попереднього матеріалу учнями тощо.

1.8.Уникати організації видів діяльності, які вимагають безпосереднього фізичного контакту між учнями:  зменшити кількість комунікаційних вправ, уникати групових ігор, що передбачають тактильний контакт, проводити ранкові зустрічі із дотриманням соціальної дистанції, за можливості, на свіжому повітрі тощо.

1.9.Роботу групи подовженого дня та  гуртків  організувати   з дотриманнямрекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину в зв'язку з поширенням короновірусної хвороби (СОVID-19), затвердженими постановою Головного державного санітарного лікаря України, та цими Рекомендаціями.

2.У  разі реєстрації випадків захворювання на коронавірусну хворобу (COVID-19) серед здобувачів освіти та працівників ліцею діяти відповідно до розробленого  алгоритму.

У  разі  підтвердження  випадку коронавірусної хвороби (COVID-19) в  одного  з  учнів всі  інші   учні  відповідного класу   визнаються  такими, що  потребують самоізоляції  та  повинні  вживати  заходів,  передбачених  галузевими  стандартами  у  сфері   охорони здоров’я.

3.Не допускати  до роботи персонал, який  визначений  таким, що потребує самоізоляції відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров'я.

4. Допуск до роботи персоналу  здійснюється за умови використання засобів індивідуального захисту (респіратора або захисної маски, у тому числі виготовлених самостійно) після проведення термометрії безконтактним термометром.

Працівники із ознаками гострого респіраторного захворювання або підвищеною температурою тіла понад 37.2 С не допускаються на робоче місце.

5. Усі працівники закладу забезпечуються засобами індивідуального захисту із розрахунку 1 захисна маска на 3 години роботи.

6. Після кожного зняття засобів індивідуального захисту та перед одяганням чистих засобів індивідуального захисту, працівник повинен ретельно вимити руки з милом або обробити антисептичним засобом.

7.Вхід до приміщень закладу дозволяється при наявності захисної маски або респіратора. Захисні маски можуть не використовуватися під час проведення занять у навчальних приміщеннях. Під час пересування приміщеннями закладу освіти використання захисних масок є обов'язковим.

Для  учнів 1-4  класів  вхід та пересування  приміщеннями ліцею  дозволяється  без використання  захисної маски  або  респіратора.

В  регіонах,  що відносяться до  «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки, педагогам в процесі  викладання  навчальної  дисципліни рекомендовано використовувати захисні  щитки.

8. Після проведення занять у кінці робочого дня необхідно провести очищення і дезінфекцію поверхонь (в тому числі дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил, тощо).

9. Після кожного навчального заняття проводити провітрювання впродовж не менше 10 хвилин.

                               5. Керівник закладу освіти забезпечує:

1.Організацію централізованого збору використаних засобів індивідуального захисту, паперових серветок в окремі контейнери (урни) з кришками та поліетиленовими пакетами, з подальшою утилізацією згідно з укладеними угодами на вивіз твердих побутових відходів.

2.Проведення навчання працівників щодо одягання, використання, зняття засобів індивідуального захисту, їх утилізації, контроль за виконанням цих вимог.

3.Необхідні умови для дотриманням працівниками правил особистої гігієни (рукомийники, мило рідке, паперові рушники (або електросушарки для рук), антисептичні засоби для обробки рук, тощо).Використання багаторазових рушників заборонено.

4.Обмеження проведення масових заходів (нарад, зборів тощо) в закритих приміщеннях (окрім заходів необхідних для забезпечення функціонування закладів освіти - проведення педагогічних рад,  тощо).

5.Медичні пункт закладу необхідними засобами та обладнанням (безконтактними термометрами, дезінфекційними, в тому числі антисептичними засобами для обробки рук, засобами особистої гігієни та індивідуального захисту).

6.Розміщення інформації (плакатів/банерів) про необхідність дотримання

респіраторної гігієни та етикету кашлю.

                                   6. Вимоги до організації харчування

1. Харчування здобувачів освіти здійснювати згідно графіка №3. Організація мультипрофільного харчування за типом «шведського столу» та шляхом самообслуговування на період карантину не дозволяється.

2. При організації харчування  відстань між столами повинна бути не менше 1,5 м та розміщення за столом не більше 4-х осіб.

3. Усі працівники харчоблоку забезпечуються засобами індивідуального захисту із розрахунку 1 захисна маска на 3 години роботи, одноразовими рукавичками, які необхідно змінювати після кожної дії (виробничого процесу на харчоблоці їдальні), не пов'язаних між собою. Засоби індивідуального захисту мають бути в наявності із розрахунку на 5 робочих днів, у т.ч. на 1 робочу зміну - безпосередньо на робочому місці працівника.

4. Після кожного зняття засобів індивідуального захисту (захисних масок, одноразових рукавичок) перед одяганням чистих засобів індивідуального захисту, працівник повинен ретельно вимити руки з милом або обробити антисептичним засобом.

5. Керівник закладу організовує централізований збір використаних засобів індивідуального захисту, паперових серветок в окремі контейнери (урни) з кришками та поліетиленовими пакетами, з подальшою утилізацією згідно з укладеними угодами на вивіз твердих побутових відходів.

6. Працівник їдальні, який видає страви або здійснює розрахунок, повинен бути забезпечений засобами індивідуального захисту: захисною маскою або респіратором, захисними окулярами або захисним щитком, одноразовими рукавичками.

7. При організації харчування необхідно забезпечити умови для дотриманням працівниками правил особистої гігієни (рукомийники, мило рідке, паперові рушники (або електросушарки для рук). антисептичні засоби для обробки рук, тощо.

8. З працівниками харчоблоку необхідно провести навчання щодо одягання, використання, зняття засобів індивідуального захисту, їх утилізації, забезпечити контроль за виконанням цих вимог.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.