Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 24 людини

Новини

Англійська мова набуває дедалі більшої популярності, стає не тільки засобом спілкування, але й ключем до багатьох можливостей.
Сьогодні дуже важливо знати іноземну мову, щоб донести цілому світові, що ми є нація, яка потребує допомоги та підтримки у часі війни.
З 15 по 19 квітня у нашому ліцеї під керівництвом учителя англійської мови Тетяни Борисевич проходив Тиждень англійської мови.
Учні 5 класу створили постер, у якому просять світову спільноту допомогти зупинити війну. Проведено опитування учнів ліцею: діти розказували про важливість вивчення мови і способи удосконалення, які види діяльності їм подобаються на уроках.
Нам дуже приємно, що учні нашого ліцею Яковʼюк Артем (Лондон) і Анастасія Майкут (Абердін, Шотландія) взяли участь в опитуванні.
Цікаву екскурсію для своїх однокласників-одинадцятикласників провела Тетяна Бокотько: показала історичні та визначні місця столиці Англії - Лондона і розповіла про них.
Учні 5 класу продовжують говорити про свою любов до Батьківщини, декламуючи вірші, і виступають за мир в Україні.
Національні символи обʼєднують людей, презентуючи народ, цінності, історію.
Учні 6 класу підготували висловлювання про національну символіку Украіни та Великобританїї, а також про важливість знання українських народних символів, адже "без верби і калини нема України".
Цікавим і повчальним був інтерактивний урок домашнього читання за твором американського письменника О'Генрі "Останній листок". Оскільки за програмою із зарубіжної літератури 7 класу діти знайомляться з цим твором, учитель Тетяна Борисевич вирішила поєднати уроки зарубіжної літератури та англійської мови. Діти читали новелу українською та мовою оригіналу, виконували тестові завдання і писали висловлювання про взаємодопомогу і взаєморозуміння, які є надзвичайно актуальними у сьогоденні.
На останньому етапі уроку учням було запропоновано створити уявну стіну, на яку вони прикріпили "останні листочки" з побажаннями для України. Слова God (Бог), Love (любов), Faith (віра), Hope (Надія), Victory (перемога), Peace (мир) вкривали дитячі листочки . Підсумовуючи урок, учні написали прохання з циих слів "God, give us Faith, Hope, Love! God, give us Victory and Peace! - Боже, дай нам віри, надії, любові! Боже, дай нам перемоги та миру!"
Хай збудеться те, про що так просить кожне українське серденько!!!
"Коли перестануть помирати діти? Коли висохнуть сльози на обличчях українських матерів? Скільки свічок ми ще маємо запалити? Світе, почуй нас!"- це рядки з листів, які учні 8 класів написали Дж. Байдену, А. Дуді, Б. Джонсону, а також улюбленим акторам, співакам, футболістам. Діти просять допомогти, благають зупинити війну.
Протягом декількох тижнів учні 9 класу вивчали географічне положення, звичаї і традиції, історію країн, які входять до складу Великобританії. Зараз діти працюють над створенням проєкту "Україна і Великобританія. Звичаї і традиції".
Таємничими і загадковими місцями Шотландії повела своїх однокласників-десятикласників Анастасія Майкут ,яка проживає зараз у цій країні. Настя розповіла про красу і чарівність шотландської природи.
Ось і промайнув останній день тижня англійської мови, а закінчити його хочеться поезією відомого українського письменника В. Сосюри "Любіть Україну!"

09.04. 2024 року команда «Енергія нації» учнів 8-11 класів нашого ліцею узяла участь у першому етапі обласного конкурсу «Серцем єдиним, ми - Україна»: написали проєктну роботу «Я - українець. Ось і вся моя біографія» про загиблого односельця, випускника Підгайчиківської школи, вірного сина українського народу Степана Сенюка; представили композицію та логотип.
Енергійні, креативні, емоційні, артистичні, упевнені, потужні, віддані, зі щирою любовʼю до України. Їхнє серце в унісон бʼється із нацією, вони наше надійне майбутнє.

Здоров’я - одна з головних умов досягнення успіху.
Під таким гаслом у нашому ліцеї учнями 6 класу та їхнім класним керівником Галиною Бокотько було проведено захід до Всесвітнього дня здоров’я.
Свіже повітря, лагідне сонце, смачні фрукти та овочі, спорт, сон - це чинники здоров’я, як стверджують шестикласники.
Дуже цікавою була спільна руханка, 7 найважливіших правил здорового способу життя, інсценівка про важливість спорту, прислів’я й приказки.

З Міжнародним днем дитячої книги!
Щороку, 02 квітня, уся світова спільнота відзначає День дитячої книги.
Це свято привертає увагу дітей та їхніх батьків до надзвичайної важливості книжки в житті юних читачів.
Цього дня усі заходи спрямовані на читання, обговорення дитячої літератури, виявлення читацьких уподобань.
Цікаво та нестандартно було проведено урок роботи з дитячою книгою у 2 класі (учитель Галина Бокотько). Діти працювали над українською народною казкою "Кривенька качечка",
використовуючи метод розвитку критичного мислення "Шість капелюхів мислення".
Цей метод дав змогу розглянути казку з шести незалежних одна від одної точок зору. Другокласники прослухали аудіоказку, прочитали її, обговорили добрі та погані вчинки героїв, придумали кінцівку казки, поділились враженнями від твору.
Справді книга, створена для дитини, має великий вплив на формування її характеру та становлення як особистості.
Хороші книги - то найкращі друзі у життєвій мандрівці!!!

У середу, 20 березня 2024 року, у нашому ліцеї відбулася учнівська спартакіада з настільного тенісу серед здобувачів освіти закладів чотирьох територіальних громад: П’ядицької, Матеївецької, Гвіздецької та Підгайчиківської.
Перемогу здобули учні Турківського ліцею (тренер - Кобацький І. І.);
призерами стали такі команди:
- ІІ місце - учні Підгайчиківського ліцею (тренер - Олеся Лопатнюк);
- ІІІ місце – учні Трацького ліцею (тренер - Ориняк А.Д.).
Щирі вітання переможцям та призерам змагань, під час яких відчувалась неймовірна атмосфера дружби та здорової конкуренції. Подальших перемог, творчих успіхів та високих спортивних досягнень!

20 березня відзначають Всесвітній день Землі.
З метою привернення уваги здобувачів освіти до екологічних проблем, розвитку почуття відповідальності за майбутнє планети, виховання бережного ставлення до навколишнього середовища в 2 класі (учитель Галина Бокотько) було проведено ГКК "Земля-наш спільний дім", на якій учні відвовідали на питання вікторини, розв'язали кросворд, виготовили тематичну композицію.
А напередодні ліцеїсти створили на підвіконні "мінігород", за яким з цікавістю спостерігали.
Діти отримали позитивні емоції та задоволення від результатів своєї діяльності. "Город на підвіконні" - це справжнє "живе" спілкування з природою.
Учитель Віта Федасюк з учнями 6 класу провела урок «Наш дім - планета Земля!», на якому дуже доречними були такі види роботи: гра «Моя обіцянка Землі», асоціативний кущ «Земля», вправа «Продовж прислівʼя», філворд «Знайди слова» (річки моєї країни).
Тож бережімо майбутнє нашої планети разом!
І пам'ятаймо: людина й природа-взаємозалежні!

Нещодано у нашому ліцеї пройшов Тиждень профорієнтації (практичний психолог -Надія Зайцева).
Надзвичайно цікавими й інформативними були такі заходи: заняття «Цікавий світ професій» (1-4 класи), профорієнтаційне заняття «Самостійний вибір майбутньої професії " (9,11 класи), тест «Чи є ти «капітаном" свого життя?", диференційно-діагностичний опитувальник інтересів, профорієнтаційна гра «Міфи та факти про вибір професії».

Я дивлюсь на світлини бійців,
Щирі посмішки, втомлені очі,
Сиві скроні та безліч рубців…
А мій розум сприйняти не хоче:
Це не сон, не синдром маячні,
Ця війна не в далекій країні,
Не в Іраку чи десь там в Чечні,
А в вишневій моїй Україні.
День українського добровольця — свято, що відзначається в Україні 14 березня. В цей день 2014 року перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону.
У нашому ліцеї учнями 4-А класу та їхнім класним керівником Любов'ю Далибожик було проведено захід "Вони для нас виборюють життя".
Також цими днями сплели 5 сіток для випускника ліцею, запросили на зустріч пораненого добровольця Артема Єфанова, який зараз у нашому селі проживає і який є братом наших учнів. Діти й дорослі з цікавістю спілкувалися із захисником, слухали його розповіді, ставили питання.

Пророк, геній, письменник, художник...
Як багато слів привітання із 210-річчям приймає цими днями Великий Кобзар.
У нашому ліцеї пройшов Шевченківський тиждень.
У 1 класі класним керівником С. І. Фестригою було проведено інформаційну хвилинку "Незабутній Шевченко",
конкурс ерудитів "Як ми знаємо твори Шевченка", літературну вікторину "Шевченкове слово в нашому серці",
конкурс на кращу відеопоезію "Стежками великого Кобзаря".
Долучилися до відзначення пам'ятної дати й другокласники (учителька Галина Бокотько), провівши поетичний флешмоб «Єднаймо душі словом Кобзаря».
Учні поринули у дивовижний світ творчості Т.Г.Шевченка, декламуючи вірші поета.Читання поезії Тараса Шевченка було у 3 класі (учитель Уляна Фестрига); виразне читання та списування віршів,
створення ілюстрацій до творів Т. Г. Шевченка, перегляд мультфільму про Тараса Шевченка у 4-Б класі (учитель Галина Ткачук).
Учні 6 класу разом із учителем Оксаною Михайлюк створювали ескіз чашки за мотивами життєвого або творчого шляху Тараса Шевченка. Шестикласники проявили креативність та фантазію.
Команди восьмикласників зіграли в літературну вікторину "Шляхами великої долі" під керівництвом учителя Оксани Михайлюк. Окрім відповіді на цікаві запитання, кожен із учасників написав вітальну листівку Генієві українського народу. Незвично, креативно, захопливо.
Учні 5 класу разом з учителем Олександрою Лазарук переглянули мультрозповідь «Тарас Шевченко. Казки картинної галереї», збагатившись знаннями про Генія нашого народу не лише як поета, а й художника. Доповнення до цього - творча робота: кожен пʼятикласник уявив себе дизайнером одягу й створив ескіз кофтини (світшота) для учасників конкурсу «Шевченкознавці».
Десятикласники з учителем Оксаною Михайлюк також згадали Кобзаря в ці ювілейні дні: «Сучасний Шевченко» - така назва заходу, на якому розглянули портрети Тараса Григоровича художників сьогодення, зокрема Андрія Єрмоленка, Юрія Шаповала та Олега Шупляка; створили банер «Шевченко-блогер»; листувалися з Кобзарем за допомогою ШІ у телеграм-каналі.
Святкуємо дні Шевченка по-сучасному

06 березня 2024 року у Підгайчиківській громаді відбувся Ⅱ етап (територіальний) змагань "Пліч-о-пліч:
всеукраїнські шкільні ліги".
На заході були присутні начальниця відділу соціальної сфери управління соціально-економічного розвитку Коломийської РДА Уляна Мандрусяк, голова Підгайчиківської ТГ Ігор Мартинюк, завідувачка сектору освіти, молоді та спорту, культури, туризму Лідія Мандрусяк, директори закладів освіти: Світлана Михайлюк, Богдан Піддубрівний, Ярослава Сеньків.
У змаганнях з футзалу та волейболу взяли участь 4 команди юнаків і дівчат із Підгайчиківського ліцею, Джурківської та Загайпільської гімназій.
У спортивному залі Підгайчиківського ліцею розгорнулася справжня боротьба між командами за перемогу.
У результаті ігор перемогу здобули:
з футзалу - команда юнаків Підгайчиківського ліцею, учитель Олеся Лопатнюк; з волейболу - команда дівчат Джурківської гімназії, учитель Руслан Киданецький.
Змагання "Пліч-о-пліч: всеукраїнські шкільні ліги" проводяться під егідою Президента України Володимира Зеленського під гаслом"РАЗОМ ПЕРЕМОЖЕМО" з метою залучення дітей до занять спортом та організації цікавого спортивного дозвілля для учнівської молоді.
Щиро дякуємо всім учасникам змагань, учителям фізичної культури Підгайчиківського ліцею, Джурківської та Загайпільської гімназії за організацію.
Вітаємо команду юнаків Підгайчиківського ліцею з перемогою, пишаємося вами та бажаємо гідно представити громаду на Ⅲ етапі змагань "Пліч-о-пліч", зокрема здобути перемогу!
РАЗОМ ПЕРЕМОЖЕМО!!!
Слава Україні! Героям слава!

Усі науки про природу - суть буття,
за ними наше з вами майбуття!
З метою формування природничої компетентності, підвищення інтересу до наук про природу, розвитку інтелектуальних здібностей та творчої обдарованості здобувачів освіти, виховання любові до природи, дбайливого ставлення до неї, привернення уваги до проблеми екологічного мислення в нашому ліцеї з 26 лютого по 01 березня проводиться тиждень природничих наук.

Сьогодні дуже сумний день. Два роки тому ніхто б не подумав, що у ХХІ столітті в центрі Європи може бути повномасштабна війна: гинуть не лише військові, а й цивільні; руйнують не лише стратегічно важливі будівлі, а й житлові... Усіх бід не перелічити.
До Дня жалоби учні та педагоги нашого ліцею відвідали Алею слави та меморіальні дошки, хвилиною мовчання пом'янули тих, хто пожертвував власним життям за незалежність України, піднесли молитви за НАШ ПЕРЕМОЖНИЙ МИР; усі працівники ліцею та учні 6-11 класів сплели три маскувальні сітки для нашого ЗАХИСНИКА.
Щиро дякуємо всім, хто долучився до придбання тканини, хто працював разом з нами.

#Мовнийквестріднамова #День_рідної_мови_квест #квест_сучасна_вчительська
До Міжнародного дня рідної мови вчитель Оксана Михайлюк з учнями 5-6 класів провела квест-вікторину від Сучасна вчительська. Було активно, цікаво, креативно

Небесна Сотня... Українці, які загинули в мирний час... У Києві... За власну честь, за гідність... За право бути народом, нацією... Наймолодшому з них було 17, найстаршому - 82. Ангелами вони полетіли до неба.
Сьогодні, 20 лютого, до Дня Героїв Небесної Сотні у ліцеї учні 9 класу із класним керівником Уляною Якубів провели лінійку-реквієм.
Згадали тих, хто віддав життя за Україну, схилили голови в пам'ять про тих, кому завдячуємо незалежністю; долучилися до акції "Білий Ангел", причепивши ангелика на "Дерево пам'яті".
Світла згадка про Героїв Небесної Сотні і щира вдячність ЇМ назавжди у наших серцях!

19 лютого 2024 року українці відзначають 32-гу річницю від дня затвердження Державного Герба України.
Тризуб - символ сили, слави та жаги до волі!
Його історія сягає глибокої давнини, а повага до нього міцно вкорінена у свідомості нашого народу.
Долучилися до відзначення пам'ятної дати й наші ліцеїсти - другокласники (кл.керівник Галина Бокотько), провівши тематичну лінійку "Наш герб - тризуб, це воля, слава й сила!"
Вже багато століть цей національний символ єднає українців та уособлює тисячолітній зв'язок поколінь, прагнення народу до власної державності!
Тож шануймо й оберігаймо цей державний символ!!!

16 лютого вся Україна відзначає державне свято - День єднання. Це молоде свято, цьогоріч ми відзначаємо його лише втретє. У нього ще немає сформованих роками традицій, але кожен українець творить свої.
У нашому ліцеї сьогодні учні 1-11 класів утворили ланцюг єдності, щоб показати, що лише разом ми можемо подолати ворога, тільки спільно маємо змогу боротися за незалежність й ідентифікувати себе як націю; також було проведено патріотичний фотоквест "В єдності наша сила".
Вітаємо зі святом усіх, хто стійко дає відсіч окупанту, на передовій і в тилу. Ніхто і ніколи не забере у нас нашу свободу, волю, батьківську хату, рідну землю і мову! У єдності - наша сила!

Кохання наповнює життя змістом ...
Любов – це коли забуваєш про себе і насолоджуєшся радістю іншої людини.
Любов ніколи не вимагає, вона завжди дає.
Любов – це насамперед відповідальність…
Де є любов, там є життя.
Любов не помирає, не розвіюється попелом.
Вона живе звуком скрипки, словом, подихом вітру.
Любов - вічна.
Незважаючи ні на що, у світі панує любов.
Такі слова прозвучали на сьогоднішньому шоу "Яка ти козачка! Який ти козак!", що був проведений учнями 8-Б класу та їхнім класним керівником Оксаною Михайлюк до Дня кохання.
Козаки й козачки (учні 8-11 класів) взяли участь у конкурсах "Бліц", "Етикет", "Збери слово", "Сам собі поет", "Вірю-не вірю", "Угадай пісню", "Відомі особистості", "Чия це річ" "Зрозумій мене", виявили інтелектуальні здібності в різних сферах життя і просто насолоджуваалися спілкуванням один з одним.
Попри всі цьогочасні біди, любімо, цінуймо, шануймо тих, хто поруч.

І знову тематичний тиждень (05.02-09.02) у нашому ліцеї. Цього разу - "Безпека в Інтернеті".
Учні 4-А, 5, 8-Б класів з практичним психологом Nadia Zaitseva та учні 7 класу з кл.керівником Inna Lukyniuk поринули в світ правил безпечного користування Інтернетом під гаслом "Разом для безпечного Інтернету!"
Проведені впродовж тижня заходи для ліцеїстів стали нагадуванням про важливість збереження безпеки в онлайн-світі!

Квіти та чорні хустини. Й на подвір’ї ліцею панує тиша…
Сьогодні на території нашого закладу зібралися люди, щоб вшанувати пам'ять відважного воїна, який назавжди залишиться в історії рідного села.
На будівлі ліцею поряд з пам’ятною дошкою загиблому у російсько-українській війні воїну Степану Сенюку буде ще одна, яка знову і знову нагадуватиме нам про війну з російськими окупантами, про наших Героїв, про високу ціну незалежності, про людське горе. І ми вкотре приносимо щирі співчуття родинам загиблих.
Схиляємо голови перед світлою пам'яттю односельця, випускника нашої школи, який загинув при виконанні службового обов’язку за Україну, поліг у бою на Луганщині, Миколи Деделюка.
Наш білий янгол повернувся Героєм в рідне село. Він віддав найдорожче – життя… За Україну! За кожного з нас!

22 січня ми згадуємо дві рівнозначні за вагою події української історії: проголошення незалежності Української Народної Республіки й Акт Злуки українських земель.
105 років тому об'єдналися українські землі по обидва береги Дніпра; ця подія стала основою Дня Соборності. А ми знову і знову усьому світу вкотре доводимо цей історичний факт. Адже 698 днів українці протистоять агресору і демонструють, що соборність та самостійність України для нас справжні, а не декларативні цінності.
Тому сьогодні в нашому ліцеї учні 6 класу провели патріотичну лінійку (під керівництвом класного керівника Галини Бокотько, педагога – організатора Іванни Куриляк та заступника з виховної роботи Галини Бокотько) й взялися за руки, щоб утворити символічний ланцюг єднання - «сильний, вільний, споконвічний», який «…дух вкраїнський піднімає».
Ми співдружні з усіма, хто гордо зветься УКРАЇНЦЕМ!
Тож візьмемося за руки!
Скажемо на ввесь світ
В День Соборності та Злуки:
– Ми один нарід!
У єдності обов’язково здобудемо перемогу!!! Утворимо живий ланцюг єднання не тільки по обидва береги Дніпра, а пронесемо свою Соборність через усю Європу!